Od dzisiaj komisje lekarskie obradują bez wnioskodawcy

23.03.2020
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Bochni informuje, że od dzisiaj do odwołania składy orzekające ( komisje ) rozpatrujące złożone :

• wnioski w sprawie wydania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ( dotyczy osób po 16 roku życia )
• wnioski w sprawie wydania orzeczenia o niepełnosprawności ( dotyczy dzieci do 16 roku życia)
• wnioski do ulg i uprawnień ( dotyczy osób po 16 roku życia )

będą odbywały się bez obecności wnioskodawcy o ile lekarz ( przewodniczący składu orzekającego ) uzna załączoną do wniosku dokumentację medyczną za wystarczającą do wydania orzeczenia.

W przypadku niekompletnej dokumentacji medycznej tut. Zespół będzie zawiadamiał pisemnie o konieczności i zakresie jej uzupełnienia.
O terminie posiedzenia składu orzekającego rozpatrującego wniosek wnioskodawcy będą informowani telefonicznie, lub za pośrednictwem poczty ( w przypadku braku możliwości kontaktu telefonicznego ), jednak na komisję osoby nie będą przychodziły.

Orzeczenia będą dostarczane w terminie do 14 dni ( data stempla pocztowego ) od dnia posiedzenia składu orzekającego.
Jednocześnie informujemy, że wyrobione na podstawie złożonych wniosków legitymacje osoby niepełnosprawnej i karty parkingowe będą sukcesywnie wysyłane za pośrednictwem operatora pocztowego do wnioskodawców.

Dokumenty w sprawie wydania orzeczenia, karty parkingowej oraz legitymacji osoby niepełnosprawnej można składać w następujący sposób:

• poprzez wrzucanie do skrzynki znajdującej się na zewnątrz siedziby Zespołu
• za pośrednictwem platformy ePUAP
• za pośrednictwem operatora pocztowego

Druki do wypełnienia można pobrać ze strony www.niepelnosprawni.bochnia.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 0-14/611-60-41.

kh