Konkurs na spot promujący profilaktykę raka piersi

03.03.2023
Rak piersi - o tej chorobie mówi się coraz więcej, mimo to wśród młodych kobiet wiedza ta jest niewystarczająca. Dlatego zapraszamy do udziału w konkursie na krótki spot promujący profilaktykę tej choroby. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Prace można wysyłać do 30 kwietnia.

Organizatorami konkursu „Dotykam, badam, żyję!" jest Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bochni oraz Starostwo Powiatowe w Bochni. Jego celem jest promowanie badań profilaktycznych, zwiększenie świadomości nt. nowotworu piersi oraz zmotywowanie kobiet, szczególnie młodych, do regularnego badania się. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu 2 minutowego spotu dotyczącego profilaktyki raka piersi. Zwycięskie prace zostaną także zaprezentowane podczas finału całej kampanii.

Konkurs jest jednym z elementów kampanii edukacyjno-informacyjnej „Ja już, a ty?" dotyczącej profilaktyki raka piersi, której organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie.

Celem tych działań jest kształtowanie u młodych kobiet właściwych postaw prozdrowotnych. Wczesna profilaktyka pozwala bowiem na przekazanie podstawowej wiedzy w zakresie dbania o zdrowie, w szczególności w odniesieniu do raka piersi. Dlatego tak ważne jest, aby edukować młodych ludzi i wyrobić w nich nawyki poddawania się regularnemu samobadaniu i badaniom profilaktycznym, by świadomie mogli wpływać na własne zdrowie, a w przyszłości być może uratować swoje życie.

Uroczysty finał kampanii zaplanowany jest na 6 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bochni. W programie znajdą się prelekcje wraz z konsultacjami w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki. Jednym z prelegentów będzie prof. dr hab. n. med. Wojciech Wysocki – specjalista chirurgii onkologicznej i ogólnej, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Wojskowym w Krakowie. Odbędą się także warsztaty nauki samobadania piersi.