229. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

04.05.2020
W niedzielę 3 maja obchodziliśmy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Bazylice św. Mikołaja z tej okazji została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu przedstawiciele parlamentu oraz władz samorządowych powiatu i miasta złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą urodzonego w Pierzchowie pod Bochnią generała Jana Henryka Dąbrowskiego - twórcę Legionów Polskich. Powiat Bocheński reprezentowali wicestarosta Ryszard Drożdżak i członek zarządu powiatu Marek Rudnik.

Z powodu pandemii uroczystość miała skromniejszy niż zazwyczaj charakter - we mszy św. uczestniczyło niecałe 70 osób - tyle, na ile pozwalały względy bezpieczeństwa i przepisy prawa. Nie było również pocztów sztandarowych.