Stacja Archeologiczny Rynek cz.1

Organizujesz wydarzenie
w naszym powiecie?

Daj nam znać!

Wypelnij formularz zgłoszeniowy, po weryfikacji umieścimy Twoje ogłoszenie w naszym serwisie.

dodaj wydarzenie
fot. Kopalnia Sztuki Bochnia

Najważniejsze informacje

data wydarzenia:
10.09.2022, 13:00
miejsce:
Rynek 16, 32-700 Bochnia Pierzeja przed wejściem do Kopalni Sztuki Bochnia
organizator:
Starostwo Powiatowe w Bochni, Kopalnia Sztuki Bochnia, Pracownia Archeologiczna Marcin Paternoga, Agnieszka Węgrzyn
W ramach Weekendu z Zabytkami zapraszamy na warsztaty archeologiczne Stacja Archeologiczna Rynek - 1. Opowieść o tym, co łączy bocheńskie wykopaliska z pracownią średniowiecznego garncarza i komnatami bogatych bocheńskich mieszczan.

Prowadzący: Pracownia Archeologiczna Marcin Paternoga, Agnieszka Węgrzyn.

Aktywności:

• Warsztaty archeologiczno- plastyczne
  • Miniwykopaliska
  • Pracownia kaflarza renowatora
  • Zdun konstruktor: budowa kartonowej repliki średniowiecznego pieca kaflowego

Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tajniki zawodu archeologa, jego warsztat pracy. Na podstawie badań zobrazują temat wykopalisk. Najmłodsi zaś będą mogli spróbować sił na miniwykopaliskach, stając się prawdziwymi odkrywcami.

Tym razem przedmiotem badań będą  znaleziska kafli piecowych. Uczestnicy zapoznają się z historią ich powstania, wzornictwem i rodzajami. Przybliżymy warsztat rzemieślnika - kaflarza, budowniczego pieców ogrzewających średniowieczne komnaty. Będzie rysowanie...budowanie,  sklejanie i rekonstruowanie.