Piknik lokalnych smaków, warsztaty ceramiczne, warsztat wikliniarski

Organizujesz wydarzenie
w naszym powiecie?

Daj nam znać!

Wypelnij formularz zgłoszeniowy, po weryfikacji umieścimy Twoje ogłoszenie w naszym serwisie.

dodaj wydarzenie
fot. Kopalnia Sztuki Bochnia

Najważniejsze informacje

data wydarzenia:
09.09.2022, 18:00
miejsce:
ul. Rynek 16, 32-700 Bochnia, Pierzeja przy Kopalni Sztuki Bochnia
organizator:
Kopalnia Sztuki Bochnia i Starostow Powiatowe w Bochni
Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego rozpoczynamy smakowicie! Zapraszamy w piątek 9 września od godz. 18.00 na Piknik lokalnych smaków, warsztaty ceramiczne i wikliniarskie.

18:00-20:00 Lokalne smaki i zapachy-degustacja produktów regionalnych wraz z możliwością zakupu.

Będą z nami:

Kawa z Planety Kawy Bochnia
Francuskie wina z małych winnic - Tovino z Rzezawy,
Piwa kraftowe z browaru Hopkultura z Gdowa,
Sery i chleb Kartovia z Łososiny Dolnej
Miody z Pasieki od Kiejdów z Bochni,
Słodycze od Torty Bochnia.

18.00 -20:00 Warsztaty ceramiczne – „Dzbanki, dzbanuszki z Galerią Biała". Każdy uczestnik dowie się skąd wzięła się glina, pozna rodzaje gliny, jakie są podstawowe metody lepienia oraz jak powstaje ceramika. Konieczne wcześniejsze zapisy w Galerii Biała ul. Biała 16 Bochnia

20.00- 21.00 Wernisaż wystawy „Młodzi z Wiśnickiego Plastyka. Ceramika. Tkanina. Renowacja." z okazji 75 Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Wiśniczu.

[sk]