Małopolski Festiwal Smaku NATURALNIE w Bochni

Organizujesz wydarzenie
w naszym powiecie?

Daj nam znać!

Wypelnij formularz zgłoszeniowy, po weryfikacji umieścimy Twoje ogłoszenie w naszym serwisie.

dodaj wydarzenie

Najważniejsze informacje

data wydarzenia:
24.07.2022, 12:00
miejsce:
Rynek w Bochni
organizator:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta w Bochni
Po Krakowie i Trzebini przyszedł czas na Bochnię. Festiwalowa kuchnia z jej szefem Andrzejem Polanem zagości na bocheńskim rynku już w tę niedzielę, 24 lipca.

Na uczestników czeka tradycyjnie quiz wiedzy o Małopolsce i konkurs na najsmaczniejszy produkt. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli skosztować na miejscu małopolskich dań w nowoczesnym wydaniu przygotowanych przez festiwalowego szefa kuchni Andrzeja Polana. Będzie także możliwość zrobienia zakupów na stoiskach małopolskich producentów żywności. Na smakoszy będą czekać m.in. pierogi, ryby, wędliny, sery, czy miody.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty w kuchni molekularnej. Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw. Dzień zwieńczy recital Mateusza Ziółko.

O festiwalu

Małopolski Smak to projekt skupiający działania związane z promocją małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych. Głównym założeniem projektu jest realizacja cyklicznych wydarzeń pod nazwą Małopolski Festiwal Smaku, podczas których producenci żywności z terenu Małopolski prezentują oraz sprzedają swoje produkty i potrawy. Festiwalowi towarzyszy także wiele dodatkowych atrakcji, m.in. pokazy gotowania, konkursy, animacje dla dzieci czy koncerty.

Decyzja o realizacji projektu została podjęta przez Samorząd Województwa Małopolskiego pod koniec 2003 roku, a pierwszy festiwal odbył się w 2005 r. Od tego czasu wydarzenie wpisało się w kalendarz najważniejszych eventów w regionie, z roku na rok powiększając liczbę wystawców oraz uczestników spragnionych prawdziwych małopolskich smaków. Do tej pory odbyło się 16 edycji festiwalu.

Małopolski Festiwal Smaku. Naturalnie! - Bochnia, 24 lipca 2022r.

PROGRAM:

godz. 12:00 – Rozpoczęcie Małopolskiego Festiwalu Smaku

godz. 12:10 - 12:25 - Quiz wiedzy o Małopolsce (aplikacja Kahoot!)

godz. 12:30 - Oficjalne otwarcie Rynku po rewitalizacji

godz. 13:00 – Oficjalne otwarcie Małopolskiego Festiwalu Smaku

godz. 13:15 – 14:00 - Pokaz gotowania Andrzeja Polana (I)

godz. 14:00 – 14:15 - Konkurs na najsmaczniejszy produkt

godz. 14:15 - 15:00 – Pokaz gotowania Andrzeja Polana (II)

godz. 15:00 - 15:20 - Kuchnia molekularna – warsztaty dla dzieci

godz. 15:20 - 16:00 - Pokaz gotowania Andrzeja Polana (III)

godz. 16:00 - 16:30 - Wręczenie nagród w konkursie

godz. 16:30 - 17:30 - Pokaz gotowania Andrzeja Polana (IV)

godz. 17:30 - 18:00 - Quiz wiedzy o Małopolsce (aplikacja Kahoot!)

godz. 18:00 - 19:00 - Pokaz gotowania Andrzeja Polana (V)

godz. 19:00 – 19:10 - Pokaz fontanny multimedialnej

godz. 19:10 - 20:00 - Mateusz Ziółko – recital

W godzinach 12:00-19:00 - atrakcje dla dzieci (gifbudka, animacje, gry, konkursy)