Festiwal Filmów Ekologicznych w Powiecie Bocheńskim
Organizujesz wydarzenie
w naszym powiecie?
Daj nam znać!
Wypelnij formularz zgłoszeniowy, po weryfikacji umieścimy Twoje ogłoszenie w naszym serwisie.
dodaj wydarzenieNajważniejsze informacje
Festiwal będzie odbywał się regularnie, kilka razy w roku, a każda z edycji zostanie poświęcona innej tematyce związanej z ekologią. Pierwsze spotkanie skupi się na jednym z najbardziej aktualnych zagadnień – wpływie zmian klimatycznych na życie pszczół.
W programie przewidziano projekcję filmu, ukazującego codzienną pracę pszczelarzy oraz funkcjonowanie ich skrzydlatych podopiecznych. Film doskonale obrazuje wyzwania, z jakimi mierzą się pszczoły w obliczu zmian środowiskowych. Uzupełnieniem seansu będzie wykład przedstawiciela Gospodarstwa Pasiecznego „Pasieka u Kiejdów”, który przybliży słuchaczom realia życia pszczół w zmieniającym się klimacie oraz znaczenie tych niezwykłych owadów dla ekosystemu.
Organizatorzy postanowili każdą edycję dedykować innym grupom odbiorców. Tym razem zaproszenie skierowano do uczniów szkół średnich z terenu Powiatu Bocheńskiego.
Festiwal Filmów Ekologicznych to kolejna propozycja starostwa, która zachęci mieszkańców do zgłębiania tematów związanych z ochroną środowiska i angażowania się w działania na rzecz klimatu— mówi starosta Adam Korta
To wyjątkowa okazja, by w inspirujący sposób zgłębić tajemnice przyrody i dowiedzieć się więcej o wyzwaniach, przed którymi stoimy jako społeczeństwo. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 16 stycznia – serdecznie zapraszamy!
[sk]
Zbliżające się wydarzenia:
Spotkanie z Edytą Świętek
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Edytą Świętek, autorką powieści obyczajowych, historii z wątkiem kryminalnym oraz sag rodzinnych z historią w tle, 23 września 2025 r. o godz. 17:30 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. I piętro.
Spotkanie z Magdaleną Wolińską – Riedi
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Magdaleną Wolińską – Riedi autorką książek, dziennikarką, reporterką, wieloletnią korespondentką zagraniczną z Watykanu, Włoch i obszaru Morza Śródziemnego, 26 września 2025 r. o godz. 19:00, w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5, I p.