ZABEZPIECZENIE I STABILIZACJA OSUWISK W UJEŹDZIE, SOBOLOWIE I RAJBROCIE

Czterysta tysięcy złotych pochłonęło opracowanie dokumentacji geologiczno – inżynierskich na  zabezpieczenia i  wykonanie stabilizacji osuwisk w ciągu dróg powiatowych w miejscowościach Ujazd, Sobolów i Rajbrot. W chwili obecnej w Sobolowie i Ujeździe prowadzone są odwierty geologiczne.

Prowadzone prace podzielone zostały na dwie części, w pierwszej przygotowana została szczegółowa dokumentacja opisowa zawierająca m.in. położenie geograficznego, morfologię terenu, czy też ocenę warunków geologiczno-inżynierskich wraz z wpływem prowadzonych prac na środowisko. Druga część obejmowała przygotowanie m.in. planu sytuacyjnego, różnego rodzaju map i właściwości wód podziemnych. Przygotowywana dokumentacja obejmuje także profile otworów wiertniczych i plany wyrobisk. Prace zakończyły się w połowie grudnia 2011 roku.
Wykonanie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej jest pierwszym etapem realizowanych w przyszłości inwestycji, które właściwie zabezpieczą odcinki dróg powiatowych  zniszczonych w 2010 roku podczas intensywnych opadów atmosferycznych i powodzi.

Na realizację prac Powiat Bocheński otrzymał z MSWiA 300 tysięcy złotych dofinansowania, w ramach programu „Osłona Przeciwosuwiskowa”, pozostała kwota pochodzi z budżetu Powiatu Bocheńskiego.