SCHETYNÓWKA 2012: LIPNICA MUROWANA - TRZCIANA - ŻEGOCINA

Podpisano umowę na realizację inwestycji pn. „Przebudowa, budowa oraz remont ciągu dróg powiatowych nr 1447K Muchówka-Porąbka Iwkowska, 2075K Lipnica Murowana-Żegocina, 2095K Trzciana- Łąkta Górna”

Prace budowlane wykonywane przez Firmę Bud-Dróg rozpoczną się na przełomie  kwietnia i maja a zakończą w sierpniu tego roku.

To kolejna duża inwestycja drogowa, która jest możliwa do zrealizowania dzięki pozyskanej dotacji rządowej. W wyniku wykonanych przez nas inwestycji z każdym rokiem poprawia się stan dróg w naszym powiecie – mówi starosta bocheński Jacek Pająk. Warto dodać że jest to już piąta "schetynówka", która będzie realizowana na terenie Powiatu Bocheńskiego - kończy starosta.

Inwestycja przebiega przez trzy gminy powiatu bocheńskiego Lipnicę Murowaną, Trzcianę i Żegocinę i podzielona została na trzy etapy.

Łącznie wybudowane i wyremontowane zostaną chodniki na długości 3 200 mb, powstanie nawierzchnia wraz z umocnieniem poboczy i czyszczeniem rowów na długości 1 400 mb, wymienione zostaną  bariery na długości 85 mb, wybudowane i wyremontowane zostanie 6 zatok autobusowych oraz przejścia dla pieszych i oznakowanie poziome nawierzchni, w tym wykonanie czerwonych pasów zwalniających przed przejściem dla pieszych.

W wyniku przebudowy nastąpi podwyższenie parametrów technicznych i eksploatacyjnych dróg objętych wspomnianym programem - mówi Adam Korta Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej w  ramach Programu Wieloletniego pn. „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” wyniesie 3 899 999,84 zł. wraz z uwzględnieniem wkładów własnych trzech gmin.