GIS - kluczem do kariery zawodowej

Uczniowie technikum geodezyjnego w Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni biorą udział w projekcie „GIS - kluczem do kariery zawodowej”. Projekt jest realizowany przez Instytut Studiów Strategicznych z Krakowa w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Bochni i Starostwem Powiatowym w Olkuszu w ramach POKL.

Projekt został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

W okresie od 01.04.2010 do 16.06.2010 w ramach tego projektu w Zespole Szkół Nr 2 w Bochni jest realizowany kurs szkoleniowy „Mobilny GIS dla kartografii w terenie”. Uczestnicy w trakcie zajęć zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi technologii GPS/ GIS, zastosowania GPS w geotagowaniu zdjęć, integracji z innymi urządzeniami oraz praktycznym wykorzystaniu wielofunkcyjnego systemu precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego ASG-EUPOS. Kurs zakończy się egzaminem potwierdzającym zdobytą wiedzę, a każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat.

Ponadto w ramach realizacji projektu uczniowie pod koniec czerwca wyjadą na tygodniowy obóz szkoleniowy.

Całkowita wartość projektu: 1 396 710,98 złotych

Wysokość dofinansowania dla powiatu bocheńskiego: 698 355, 47 złotych