kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

SZCZEGÓŁY PLACÓWKI

GOŚCINA U ŻEGOTY

GOŚCINA U ŻEGOTY


Adres: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie 32 - 731 ŻEGOCINA 378

Telefon: 014 6132035

cksit.w.interia.pl

Podgórski Obszar Agroturystyczny "Gościna u Żegoty" - zintegrowany zespół bazy i usług turystycznych, utworzony w 1999 roku, jako wynik projektu współfinansowanego przez PHARE- TOURIN III. Oferujemy nowoczesną bazę noclegową, żywieniową i rekreacyjną. Nasze obiekty odpowiadają standardom europejskim.

Przybywając do Żegociny przeżyjecie wspaniałe chwile wśród tętniącej życiem przyrody, spokoju i czystego powietrza. Na turystycznych szlakach zdobędziecie liczne trofea: jagody, zioła, grzyby. Uwiecznicie na kliszy fotograficznej bogate okazy flory i fauny. Liczne zabytki historii i kultury, pozwolą przenieść się w czasy naszych przodków. Razem z nami będziecie mogli bawić się na festynach i imprezach sportowo-rekreacyjnych. Każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie. Z dala od zgiełku i szumu szarej codzienności odkryjecie coś zupełnie nowego.

Podgórski Obszar Agroturystyczny "Gościna u Żegoty" obejmuje obszar gminy Żegocina i jej najbliższe okolice. Teren ten znajduje się na pograniczu Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielicko-Wiśnickiego, 60 km w kierunku południowo-wschodnim od Krakowa. Przebiega tędy szlak komunikacyjny z Bochni do Rabki, Nowego Sącza i Zakopanego.

Sama Żegocina to malowniczo położona wieś w kotlinie, którą otaczają zalesione wzniesienia Kamionnej (801 m n.p.m.), Łopusza (661 m n.p.m.) i Żarnówki (457 m n.p.m.). Miejscowość posiada własny mikroklimat, przez naukowców określony  jako podobny do rabczańskiego. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tu 80-90 dni, co sprzyja uprawianiu narciarstwa. Na stokach okolicznych wzniesień można napotkać bogaty świat flory i fauny. Na górze Kamionnej utworzony został Rezerwat "Kamionna", w którym spotkać można wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt.FORMULARZ ZAPYTANIA O REZERWACJĘ

Data od* do:
Imie i nazwisko* Ilość pokoi*
E-mail* Ilość dorosłych*
Telefon Ilość dzieci*
Uwagi
*pola wymagane

FORMULARZ REZERWACJI POSIŁKÓW

Ilość dni pobytu* Opcje wyżywienia*
Imie i nazwisko* Ilość dorosłych*
E-mail* Ilość dzieci*
Telefon
Uwagi
*pola wymagane

Program UE