kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Jesteś tutaj:Strona Główna » Dla turystów » Kultura » Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego
Muzeum Pamiątek po Janie Matejce – „Koryznówka”

Starostwo Powiatowe w Bochni w dniach 8 i 9 września br. organizuje „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami. Dzięki uprzejmości wielu osób zarządzających instytucjami kultury, chcemy przybliżyć zwiedzającym piękno Ziemi Bocheńskiej.
Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.
Jest to doskonała okazja by mieszkańcom i turystom przypomnieć, że Powiat Bocheński to nie tylko solny gród, z najstarszą kopalnią soli, ale wiele innych ciekawych miejsc o fascynującej historii i wspaniałych zabytkach!
Na turystów i mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. Min. Rajd Rowerowy, prelekcje i warsztaty rodzinne dotyczące dziedzictwa regionalnego i historycznego bocheńszczyzny oraz warsztaty kulinarne.
Weekend z zabytkami już poraz kolejny obywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, tym razem pod nazwą "Niepodległa dla wszystkich".

Szczegółowe informacje o EDD znajdują się na stronie www.edd.nid.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Marszałek Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny: mojabochnia.pl, bochnianin.pl, czasbochenski i  kulturalnabochnia.pl, Głos24,  Informator Brzeski, Bocheńska TV , Kronika Bocheńska, Gazeta Krakowska Radio ESKA

Odwiedź Bocheńszczyznę i zgarnij zniżki

- 25 %zniżki na pobyt w Hotelu Kasztel i Hotelu Nowa Bochnia
- 20 % zniżki na smacznej przekąski  wybranej restauracji lub cukierni : Ciachomania , Chantilia, Da grasso, Restauracja Panorama i Gospoda pod Kamieniem Brodzińskiego

Poniżej przedstawimy udostępnione obiekty i atrakcje, a także link do mapy z zaznaczonymi obiektami oraz mapę - TUTAJ

Szczegółowy program Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego znajdą Państwo na www.zabytki.powiatbochenski.pl


W niedzielę 9.09.2018 zapraszamy do Parku Rodzinnego Uzbornia na  Muzyczne zakończenie Weekendu z zabytkami - szczegóły wkrótce