kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Wojskowa Komenda Uzupełnień

Jesteś tutaj:Strona Główna » Dla mieszkańców » Bezpieczeństwo » Wojskowa Komenda Uzupełnień
http://www.tarnow.wku.wp.mil.pl

Wojskowa Komenda Uzupełnień (WKU) – jednostka administracji wojskowej zajmujące się administracją rezerw osobowych. WKU pełnią rolę organu wykonawczego Ministra Obrony Narodowej i są podporządkowana bezpośrednio szefom Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Wojskowy Komendant Uzupełnień odpowiada za realizowanie problematyki obronnej i administracji wojskowej administrowanego terenu.

Więcej na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie

 

Narodowe Siły Rezerwowe (NSR) stanowią integralną część systemu uzupełniania Sił Zbrojnych. Liczba stanowisk przeznaczonych dla żołnierzy NSR w jednostce wojskowej jest uzależniona od jej specyfiki i realizowanych zadań kryzysowych.

Służba żołnierzy rezerwy w NSR jest odbywana na podstawie przydziałów kryzysowych nadawanych w wyniku ochotniczo zawartych kontraktów, podpisywany z MON na okres od 2 do 6 lat.

Źródłem naboru do NSR są byli żołnierze zawodowi, żołnierze zwolnieni ze służby kandydackiej i wyszkoleni żołnierze rezerwy. Realizowane jest również przeszkolenie przygotowawcze dla tych chętnych, których pobór już nie objął, oraz tych, którzy służby wojskowej nie odbyli ze względu na studia.

Ochotnik, który zgłosi się do NSR, będzie miał obowiązek uczestniczyć w organizowanych przez wojsko szkoleniach. W tym czasie wojsko wypłaci mu żołd, a także zrekompensuje straty jego pracodawcy. Po podpisaniu kontraktu będzie on nadal wykonywał swoją pracę, a do jednostki zostanie wezwany wtedy, gdy będzie potrzebny.

Więcej informacji (tutaj)

Dołącz do Wojsk Obrony Terytorialnej - więcej informacji TUTAJ