Zostaw swój 1% tu gdzie mieszkasz

17.02.2020
Przygotowujesz rozliczenie podatku i zastanawiasz się komu przekazać swój 1% procent? Podaruj go jednej z kilkunastu organizacji pożytku publicznego działającej w powiecie bocheńskim. Do wsparcia stowarzyszeń z terenu powiatu bocheńskiego, zaprasza Adam Korta starosta bocheński.

Na nasze wsparcie oczekuje kilkanaście organizacji z terenu powiatu bocheńskiego, które pomagają osobom znajdującym się w ciężkiej sytuacji życiowej, osobom chorym i  niepełnosprawnym, są to także organizacje, które wspierają rozwój i pasje dzieci i młodzieży. Wesprzyjmy wspólnie te podmioty co zapewne pozwoli na dalsze ożywienie ich działalności – mówi Adam Korta starosta bocheński.

Jedyna czynność przy uzupełnianiu PIT-u składanego w Urzędzie Skarbowym polega na uzupełnieniu dwóch rubryk. Musimy wpisać w jednej z nich nazwę stowarzyszenia któremu chce się przekazać swoją część podatku oraz w drugiej rubryce wpisanie numeru KRS, czyli numeru rejestrowego tego stowarzyszenia potwierdzającego jego status OPP.

Akcje przekazania 1% starostwo organizuje od paru już lat, to działanie mające na celu okazanie serdeczności, to naprawdę nie wymaga od nas żadnych poświęceń, Czasami 1% to niewiele, czasami zaledwie parę groszy, jednak kwota zwielokrotniona może przynieść coś dobrego.

Rozliczać można się już od stycznia, a ostateczny termin przypada na 30 kwietnia.

Zobacz film w którym Starosta Bocheński zachęca do przekazania 1 % dla organizacji z Powiatu Bocheńskiego - https://youtu.be/0WiC-UzXIcA

kh