Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości - konkurs

20.11.2019
Dominik Zwierniak (I LO) przed Joanną Gąsior (II LO) i Mateuszem Robaczyńskim (ZS nr 1) – to laureaci finału VIII edycji Konkursu Historycznego „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości - kariery chłopskich synów”, rozegranego 18 listopada br. w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Bochni.

W finale uczestniczyło dziesięcioro uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu, wyłonionych w drodze eliminacji międzyszkolnych. Przed rozpoczęciem rozgrywki finałowej z krótkim recitalem wystąpili młodzi ludzie z Teatru Artystokrackiego, działającego przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Zmagania konkursowe były zacięte. Zwycięzcę wyłoniła dopiero 11. tura pytań, przygotowanych przez p. Janinę Kęsek. W jej opinii poziom konkursu był bardzo wysoki, a przecież jego tematyka daleko wykracza poza zakres programu szkolnego.

W jury konkursu uczestniczył wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak. Wydarzenieodbyło sie pod patronatem Starosty Bocheńskiego jak również zostało dofinansowane ze środków Powiatu Bocheńskiego.

sk