Nawigacja

Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości

19.11.2018
11 uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyło w finale VII edycji Konkursu Historycznego „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości - udział bochnian w walkach o niepodległość Polski w latach 1914-1920”, pod patronatem starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna.

Uczniowie ci przebrnęli przez międzyszkolne eliminacje, które miały miejsce w październiku w I Liceum Ogólnokształcącym  w Bochni. Tegoroczny finał był jednym z trudniejszych w siedmioletniej historii Konkursu, bo uczniowie nie tylko odpowiadali na pytania, ale musieli tez rozpoznać sylwetki bohaterów odzyskania Niepodległości przed 100 laty, a także zidentyfikować miejsca na mapie powiatu z tymi wydarzeniami powiązane.

 

Ostatecznie pierwsza trójka laureatów przedstawia się następująco:

I miejsce  Jakub Romański  z I Liceum Ogólnokształcącego  w Bochni

II miejsce  Dominik Zwierniak  z I Liceum Ogólnokształcącego  w Bochni

III miejsce  Magdalena Śliwa  z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

 

Prócz nich w finale uczestniczyli:

Dawid Brydniak II LO, Krzysztof Bujak CKZiU Łapanów, Jan Chojecki CKZIU Łapanów, Wiktoria Gałka  I LO, Bartłomiej Słowik  I LO, Jakub Smoleń  II LO, Natalia Sobczak Zespół Szkół nr 1 i Mateusz Stopa  CKZiU Łapanów.

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe, ufundowane przez Powiat Bocheński, Stowarzyszenie Civitas Christiana, kopalnie Soli Bochni i Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

 

Fot. Stanisław Mróz

 

sk