Zielony Tydzień dla klimatu

Zielony Tydzien
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Zielony Tydzien
W Małopolsce zakończył się Zielony Tydzień pod hasłem Ostatni Dzwonek dla Klimatu. Działająca w Powiecie Bocheńskim doradca do spraw klimatu przeprowadziła lekcje ekologiczne w szkołach podstawowych w Łapanowie, Lipnicy Murowanej oraz w Żegocinie.

Zajęciom z zakresu oszczędności energii towarzyszył konkurs dla uczniów z nagrodami. Każda szkoła otrzymała również zestaw oszczędności energii obejmujący listwy ekologiczne oraz żarówki energooszczędne.

Doradca z prelekcją udała się również do Dziennego Domu Senior-Wigor w Bochni. Seniorzy zapoznali się w czasie prelekcji z zasadami oszczędności energii oraz wzięli udział w konkursie ekologicznym z nagrodami.