Nawigacja

Zgłoś się na ekowarsztaty!

19.03.2024
Zapisz się na ekowarsztaty!
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Zapisz się na ekowarsztaty!
Już 5 kwietnia na bocheńskim rynku odbędzie kolejna edycja Powiatowego Pikniku Ekologicznego i akcji #drzewodlaklimatu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bochni. W tegorocznej odsłonie organizatorzy skupią się nie tylko na drzewkach, które jak co roku będą przekazywać mieszkańcom Powiatu, ale w ramach propagowania ekonawyków zapraszają przedszkolaki i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach!

W tym roku odbędą się dwa cykle warsztatów:

- „Ogródek pod drzewkiem” to warsztaty podczas których najmłodsi nauczą się sadzić nasiona i sadzonki nowalijek oraz jak pielęgnować i dbać o sadzonki. Każde z przedszkoli, które weźmie udziału w warsztatach otrzyma donice z agrowłókniny do dalszej uprawy sadzonek w swoim przedszkolu.

- „Świece prosto z natury” to warsztaty podczas których przedszkolaki oraz uczniowie dowiedzą się jak wygląda praca pszczelarza oraz zrobią własną świecę z naturalnych wosków, którą będą mogli zabrać do domu.

Z uwagi na miejsce przeprowadzeni warsztatów oraz limit czasowy wydarzenia liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Prosimy o zgłoszenie grup i klas na adres e-mail b.macias@powiat.bochnia.pl do 27 marca. Liczy się kolejność zgłoszeń! Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 14 615 3753.

Tych, którym nie uda się zapisać na warsztaty, organizatorzy zapraszają do udziału w pozosta łych atrakcjach, m.in. prelekcjach, konkursach i promocji produktów regionalnych.

Działania realizowane w ramach projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMALOPOOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

 [sk]