Nawigacja

Zgarnij hulajnogę w ekokonkusie !

19.09.2022
Segreguj śmieci z #ekoPowiatem Bocheńskim
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Segreguj śmieci z #ekoPowiatem Bocheńskim
Starosta Bocheński zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pn.: „Segreguj śmieci z #ekoPowiatem Bocheńskim".

Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej najmłodszego pokolenia. Segregacji śmieci i wpływu tych działań na środowisko naturalne oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wykonać plakat w formacie A3 promujący segregację śmieci. Plakat może zostać wykonany dowolną techniką, może zostać namalowany farbami, narysowany kredkami lub wyklejony.  Prace zawierające wszelkie informacje dostępne w regulaminie należy złożyć na Dzienniku Podawczym bocheńskiego starostwa do 14 października 2022 r. z dopiskiem KONKURS PLASTYCZNY.

Niestety liczba odpadów, które produkujemy stale rośnie. Dlatego recykling, czyli ponowne przetworzenie odpadów ma tak wielkie znaczenie. Warto więc nauczyć się szanować otaczającą nas przyrodę i zadbać o nią dla przyszłych pokoleń
zachęca Adam Korta starosta bocheński

Na uczestników czekają specjalne ekonagrody, jak choćby hulajnogi, powerbanki czy gry ekologiczne. Dodatkową nagrodą z pewnością będzie wydrukowanie projektu plakatu i umieszczenie go na jednym z billbordów na terenie Powiatu Bocheńskiego.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć w regulaminie.

Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Bochni, Wydział Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA pn. „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”/ LIFE – IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005 

[sk]