Zarząd wizytował inwestycje

Inwestycje
fot. KH
Inwestycje
Adam Korta starosta bocheński, członkowie Zarządu Powiatu, Tadeusz Białka Dyrektor PZD oraz Grzegorz Kwiatkowski Dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego wizytowali inwestycje zrealizowane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Dzięki pozyskaniu tych środków przez Powiat Bocheński udało się zmodernizować drogi powiatowe w gminach Łapanów, Trzciana, Bochnia oraz Rzezawa o łącznej długości ponad 4 km. Koszt przeprowadzonych prac to 4 miliony złotych.
Na terenie powiatu bocheńskiego realizujemy obecnie wiele inwestycji polegających na przebudowie dróg, budowie chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych. Na większość zadań otrzymaliśmy środki zewnętrzne. Zarząd Powiatu w Bochni od początku kadencji zauważa problemy mieszkańców, stąd też dokładamy wszelkich starań, aby przebudowywać systematycznie zniszczone drogi
mówi Adam Korta, starosta bocheński

Część pierwsza zrealizowanej inwestycji obejmowała modernizację drogi powiatowej w miejscowościach Ujazd, Rdzawa, Kierlikówka i Kamionna, na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości ponad 2 kilometrów. Zakres modernizacji drogi obejmował wymianę podbudowy oraz ułożenie nowej nawierzchni, modernizację poboczy oraz nowe oznakowanie poziome.

Kolejna część to przebudowa drogi powiatowej w miejscowościach Nieprześnia i Sobolów na odcinku o długości blisko 1,4 kilometra. Na tym odcinku wykonane zostały wzmocnienia warstw podbudowy z zastosowaniem stabilizacji podłoża, ułożenia nowej nawierzchni bitumicznej w dwóch warstwach. Wymienione zostały dwa przepusty pod koroną drogi, a także zmodernizowane zostały perony przystankowe. Droga zyskała nowe oznakowanie poziomie i pobocza.

Ostatnią inwestycją była modernizacja drogi powiatowej w miejscowościach Ostrów Szlachecki i Ostrów Królewski na odcinku o długości niespełna kilometra. Na tym odcinku również została wymieniona nawierzchnia bitumiczna oraz podbudowa drogi. Wymieniono przepust oraz wykonano oznakowanie poziome.

KH