Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w szkołach Powiatu Bocheńskiego
26.06.2026W roku szkolnym 2025/2026 naukę w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bocheński zakończyło łącznie 4 163 uczniów, w tym:
- 1 450 uczniów liceów ogólnokształcących,
- 2 196 uczniów techników,
- 517 uczniów branżowych szkół I stopnia.
Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom, pracownikom oświaty oraz rodzicom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wspólny wysiłek oraz zaangażowanie. Życzymy, aby rozpoczynające się wakacje były czasem bezpiecznego wypoczynku, nowych doświadczeń i nabrania sił przed kolejnymi wyzwaniami.
Poniżej publikujemy list okolicznościowy Starosty Bocheńskiego z okazji zakończenia roku szkolnego:
Dziś zakończenie roku szkolnego, dla Was jest to moment szczególny, czas podsumowania swoich dokonań i bilansu zdobytej wiedzy. Pamiętajcie, że wykształcenie to najcenniejszy kapitał, który otwiera przed Wami świat, wartość, której nikt nie jest w stanie Was pozbawić.
Mam nadzieję, że czas spędzony w szkole w mijającym roku był dla Was nie tylko okresem wytężonej pracy, ale pozwolił Wam również, zgodnie z myślą Schillera, na owo przeżycie piękna: w odkrywaniu nowych pasji, w fascynujących poszukiwaniach naukowych oraz w budowaniu relacji z rówieśnikami. Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę. Wierzę, że dzięki wsparciu wychowawców i nauczycieli, a także starszych koleżanek i kolegów ten rok uznacie za udany.
Życzę Wam wszystkim wiary we własne siły, gratuluję sukcesów osiągniętych w minionym roku szkolnym oraz życzę, aby długo oczekiwany czas wakacji przyniósł Wam zasłużony odpoczynek, wiele radości, niezapomnianych przygód i możliwość odkrywania nowych miejsc.
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły!
Za Wasz ogromny wysiłek i poświęcenie w trudnej, nieraz skomplikowanej pracy związanej z wychowaniem i nauczaniem młodego pokolenia, za życzliwość, przychylność oraz wsparcie serdecznie Wam dziękuję. To Wy każdego dnia pomagacie uczniom dostrzegać piękno w nauce i otaczającym ich świecie.
Mam nadzieję, że okres wakacyjny pozwoli Wam zregenerować siły i z nową energią kontynuować realizację odpowiedzialnych zadań dydaktycznych i wychowawczych.
Dziękuję również całemu personelowi administracyjnemu i obsługi za zaangażowanie oraz nieocenioną, codzienną pracę na rzecz sprawniejszego funkcjonowania szkoły.
Drodzy Rodzice!
Jesteście Państwo najważniejszym ogniwem w procesie wychowania i edukacji swoich dzieci. Miniony rok był dla nich zapewne okresem wytężonej pracy, w którym sukcesy niejednokrotnie przeplatały się z trudnościami. Dziś jednak, po otrzymaniu promocji do kolejnej klasy, możecie Państwo z dumą uczestniczyć w tym wspólnym sukcesie.
Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie, troskę i opiekę składam Państwu serdeczne podziękowania.
Szanowni Państwo!
Życzę Wam wszystkim wielu pięknych chwil, bezpiecznego wypoczynku oraz udanych wakacji.