Nawigacja

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w szkołach Powiatu Bocheńskiego

26.06.2026
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w szkołach Powiatu Bocheńskiego
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w szkołach Powiatu Bocheńskiego
Zakończenie roku szkolnego to moment podsumowań, refleksji i satysfakcji z osiągniętych rezultatów. To także czas zasłużonego odpoczynku po miesiącach nauki, pracy i podejmowanych wyzwań. Dzisiaj w szkołach na terenie całego kraju zabrzmiał ostatni dzwonek, uczniowie rozpoczynają wakacje.

W roku szkolnym 2025/2026 naukę w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Bocheński zakończyło łącznie 4 163 uczniów, w tym:

  • 1 450 uczniów liceów ogólnokształcących,
  • 2 196 uczniów techników,
  • 517 uczniów branżowych szkół I stopnia.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom, pracownikom oświaty oraz rodzicom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za wspólny wysiłek oraz zaangażowanie. Życzymy, aby rozpoczynające się wakacje były czasem bezpiecznego wypoczynku, nowych doświadczeń i nabrania sił przed kolejnymi wyzwaniami.

Poniżej publikujemy list okolicznościowy Starosty Bocheńskiego z okazji zakończenia roku szkolnego:

Drodzy Uczniowie!

Dziś zakończenie roku szkolnego, dla Was jest to moment szczególny, czas podsumowania swoich dokonań i bilansu zdobytej wiedzy. Pamiętajcie, że wykształcenie to najcenniejszy kapitał, który otwiera przed Wami świat, wartość, której nikt nie jest w stanie Was pozbawić.

Mam nadzieję, że czas spędzony w szkole w mijającym roku był dla Was nie tylko okresem wytężonej pracy, ale pozwolił Wam również, zgodnie z myślą Schillera, na owo przeżycie piękna: w odkrywaniu nowych pasji, w fascynujących poszukiwaniach naukowych oraz w budowaniu relacji z rówieśnikami. Rok ten był szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę. Wierzę, że dzięki wsparciu wychowawców i nauczycieli, a także starszych koleżanek i kolegów ten rok uznacie za udany.

Życzę Wam wszystkim wiary we własne siły, gratuluję sukcesów osiągniętych w minionym roku szkolnym oraz życzę, aby długo oczekiwany czas wakacji przyniósł Wam zasłużony odpoczynek, wiele radości, niezapomnianych przygód i możliwość odkrywania nowych miejsc.

 

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły!

Za Wasz ogromny wysiłek i poświęcenie w trudnej, nieraz skomplikowanej pracy związanej z wychowaniem i nauczaniem młodego pokolenia, za życzliwość, przychylność oraz wsparcie serdecznie Wam dziękuję. To Wy każdego dnia pomagacie uczniom dostrzegać piękno w nauce i otaczającym ich świecie.

Mam nadzieję, że okres wakacyjny pozwoli Wam zregenerować siły i z nową energią kontynuować realizację odpowiedzialnych zadań dydaktycznych i wychowawczych.

Dziękuję również całemu personelowi administracyjnemu i obsługi za zaangażowanie oraz nieocenioną, codzienną pracę na rzecz sprawniejszego funkcjonowania szkoły.

 

Drodzy Rodzice!

Jesteście Państwo najważniejszym ogniwem w procesie wychowania i edukacji swoich dzieci. Miniony rok był dla nich zapewne okresem wytężonej pracy, w którym sukcesy niejednokrotnie przeplatały się z trudnościami. Dziś jednak, po otrzymaniu promocji do kolejnej klasy, możecie Państwo z dumą uczestniczyć w tym wspólnym sukcesie.

Za cały trud włożony w wychowanie i edukację Waszych dzieci, za wsparcie, troskę i opiekę składam Państwu serdeczne podziękowania.

 

Szanowni Państwo!

Życzę Wam wszystkim wielu pięknych chwil, bezpiecznego wypoczynku oraz udanych wakacji.