Nawigacja

Zakończenie roku szkolnego

23.06.2022
W piątek 24 czerwca w szkołach na terenie całej Polski kończy się rok szkolny 2021/22. Podniosły charakter mają uroczystości w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego z udziałem przedstawicieli władz samorządu powiatowego.

Około 3,5 tysiąca uczniów ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński zakończyło rok szkolny, z tej okazji Starosta Bocheński Adam Korta skierował do nich okolicznościowy list.

Szanowna Dyrekcjo i Grono Pedagogiczne, Drodzy Uczniowie,

jak mawiał Wiktor Hugo - życie składa się z przywitań i pożegnań. Koniec każdego roku szkolnego definitywnie zamyka pewien okres w życiu każdego ucznia. Przez ostatnie miesiące szkoła była Wam drugim domem.

Dyrekcja zabiegała, aby był to przyjazny dom. Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor/Pana Dyrektora za trud włożony w to, że mimo piętrzących się zewsząd trudności zdołał/a zapewnić uczniom dobre warunki nauki, a nauczycielom odpowiednie warunki do pracy.

Kierując swe myśli ku nauczycielom chcę im wszystkim podziękować za pełnienie roli przewodnika młodych ludzi po dróżkach, drogach i bezdrożach życia szkolnego. Za wpojone im przekonanie, że nie trzeba tylko iść, ale trzeba iść w odpowiednim kierunku. Zdobywanie mądrości to nie wszystko - prawdziwą sztuką jest umiejętnie korzystanie z niej.

Zwracając się z kolei do uczniów pragnę pogratulować im ich trudu i samozaparcia w zgłębianiu tajników wiedzy. Fachowość i kompetencje są przepustką w dorosły świat. Ufam, że dobrze korzystacie z możliwości, jakie dała Wam w tym zakresie szkoła. Wszystkim tegorocznym abiturientom chciałbym pogratulować wyników egzaminów.

Rozpoczynają się wakacje. Będziecie przez ten czas korzystali z różnych form wypoczynku
i relaksu, część z Was zapewne podejmie pracę, inni będą  nabierali siły do nauki, jaka czeka na kolejnych edukacyjnych szczeblach. Gdziekolwiek rzuci Was los, nie zapominajcie o szkole, która przygotowywała Was do dorosłego życia, o jej nauczycielach, osobach odpowiedzialnych za jej prawidłowe funkcjonowanie. Otoczcie ciepłą pamięcią swoje koleżanki i kolegów ze szkolnych ław.

Rodzicom dziękuję za ich aktywność na rzecz szkoły, w której uczą się ich dzieci i pomoc w wielu wspólnie realizowanych przedsięwzięciach.

Na zakończenie życzę wszystkim bez wyjątku wspaniałych, pełnych wrażeń wakacji. Korzystajcie z uroków letniego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.
Adam Korta - Starosta Bocheński

Bochnia, 24 czerwca 2022 r.