XXVI Memoriały Bieg Majora Bacy

06.08.2019
Już po raz 26 odbył się XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy. W tym roku w biegu wystartowało 218 biegaczek i biegaczy, z tego 114 z powiatu bocheńskiego. Memoriał pozwala połączyć walory edukacyjne i historyczne oraz w sposób szczególny uczcić postać Majora Jana Kaczmarczyka Bacy. Patronat nad biegiem objął Starosta Bocheński oraz Burmistrza Miasta Bochnia.

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia.

Imprezę, której celem jest propagowanie sportowego stylu życia oraz upamiętnienie postaci majora Jana Kaczmarczyka, ukończyło z sukcesem 214 zawodników, w tym 50 kobiet i 164 mężczyzn. Pełne wyniki znajdują się na stronie MOSiR Bochni.

Uroczystość dekoracji zwycięzców XXVI Memoriałowego Biegu zaszczycili swoją obecnością Janina Smith córka Jana Kaczmarczyka (Majora Bacy), starosta bocheński Adam Korta oraz burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński. Zwycięzcy biegu głównego otrzymali nagrody finansowe, dzieci i młodzież pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.