fot. CKZiU w Łapanowie
XXI Rajd Szlakiem Papieskim
Już po raz dwudziesty pierwszy odbył się Pieszy Rajd Szlakiem Papieskim, którego trasa wiodła z Niegowici do Łapanowa. Wszyscy biorący udział w Rajdzie przeszli taką drogę, jaką przemierzał wikary świata, ze swojej pierwszej parafii w Niegowici do Łapanowa, by odwiedzić seminaryjnego kolegę – ks. Kazimierza Sudera. Rajd przebiegał pod hasłem „Pokój to pełnia i radość”, jego organizatorem było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie przy współpracy ze Szkołą Podstawowa w Niegowici oraz parafią łapanowską i niegowicką.

W tegorocznej imprezie wzięło udział około 400 pielgrzymów, najmłodszy wśród nich liczył zaledwie 5 miesięcy. Pomimo dwuletniej przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, przybyli oni bardzo licznie, aby upamiętnić obecność Karola Wojtyły na tych ziemiach, uczcić Jego zasługi dla Polski, Kościoła na świecie, i wreszcie dać świadectwo wierności temu, o czym mówił, i czego nas nauczał. Na mecie Rajdu, w Łapanowie, miało miejsce rozstrzygnięcie XX edycji Konkursu plastyczno-literackiego, zaprezentowano także krótką część artystyczną, w wykonaniu uczniów CKZiU im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, którą uświetniła swoim występem p. M. Palka. Tradycyjnie spośród uczestników rozlosowano 5 rowerów dla „Szczęściarzy Rajdu” i inne cenne nagrody rzeczowe.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Adam Korta – Starosta Bocheński, Ryszard Drożdżak - Wicestarosta Bocheński, Adam Kociołek – Starosta Wielicki, Andrzej Śliwa – Wójt Gminy Łapanów, Grzegorz Piętak – reprezentujący Zbigniewa Wojasa – wójta Gminy Gdów oraz proboszcz parafii w Łapanowie – ks. Marek Skop, proboszcz parafii w Niegowoci – ks. Janusz Łomzik oraz proboszcz Jaroszówki – ks. Krzysztof Kóska, który modlitwą w niegowickiej świątyni rozpoczął Rajd Papieski. Osoby te objęły honorowym patronatem tę imprezę i oni to właśnie ufundowali nagrody w postaci rowerów.

[sk]