XII Spartakiada Strzelecka WTZ

18.11.2019
8 drużyn z województwa małopolskiego wzięło udział w XII Spartakiadzie Strzeleckiej WTZ zorganizowanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej Proszówki.

Zawody mogły się odbyć dzięki życzliwości i pomocy Dyrekcji I LO w Bochni, gdzie na strzelnicy odbywała się część sportowa zawodów. Głównym sędzią rywalizacji sportowej w strzelaniu do tarczy, tak jak w poprzednich latach był Prezes Ogniska „Promień” Mieczysław Balicki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Bocheński Adam Korta.

Po zakończeniu części sportowej zawodów wszyscy uczestnicy przybyli do budynku Domu Pielgrzyma „Bursa”, gdzie uroczystego wręczenia medali, dyplomów, pucharów i nagród dokonali zaproszeni goście: Starosta Adam Korta, Wicestarosta Ryszard Drożdżak, przedstawiciel PCPR Bochnia Dorota Stachowicz, właściciel firmy „Astat” Piotr Waśniowski oraz sędzia główny zawodów Mieczysław Balicki.

Kierownik WTZ Edward Firek podziękował wszystkim za przybycie , podkreślił też że poziom zawodów był bardzo wysoki o czym świadczy liczba zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.

W rywalizacji sportowej próbowała również swoich sił kadra z poszczególnych WTZ-ów.

Klasyfikacja indywidualna zawodów:

1 miejsce Angelika Gajda WTZ Proszówki 95pkt

2 miejsce Marcin Wójcik WTZ Proszówki 93pkt

3 miejsce Ryszard Fraczek WTZ Łyszkowice 92pkt

4 miejsce Grzegorz Jasiński WTZ Kraków os. Górali 19 92pkt

5 miejsce Tomasz Pawełczak WTZ Łyszkowice 92pkt

6 miejsce Janusz Widlak WTZ Zawada Uszewska 90pkt

Klasyfikacja drużynowa zawodów:

1 miejsce WTZ Łyszkowice 382pkt

2 miejsce WTZ Zawada Uszewska 370pkt

3 miejsce WTZ Proszówki 368pkt

4 miejsce WTZ Kraków os. Górali 19 294pkt

5 miejsce WTZ Stróże 251pkt

6 miejsce WTZ Siołkowa 192pkt

7 miejsce WTZ Kraków ul Łanowa 43 93pkt

8 miejsce WTZ Łapanów 84pkt

Organizatorzy Spartakiady serdecznie dziękują sponsorom- Starostwu Powiatowemu w Bochni i panu Piotrowi Waśniowskiemu firma „Astat” za ufundowanie nagród drużynowych i indywidualnych dla zawodników biorących udział w XII Spartakiadzie Strzeleckiej WTZ.

sk