Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie”

07.04.2020
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świat wokół mnie” skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

W tym roku na konkurs nadesłano 169 prac w kategoriach: malarstwo, rysunek, fotografia i grafika z 46 szkół i placówek.

Jury wyłoniło laureatów, a wyniki konkursu miały być ogłoszone w Dniu Otwartym szkoły 23 marca 2020r. Epidemia koronawirusa spowodowała, że ogłaszamy wyniki online. Dyplomy i nagrody zostaną przekazane, gdy sytuacja w kraju wróci do normy. Sponsorami nagród są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, Starosta Bocheński, Burmistrz Miasta Bochni, Burmistrz Nowego Wiśnicza, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Sponsorem katalogu jest firma Contimax S.A. z Bochni.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w konkursie. Gratulujemy laureatom konkursu.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.wisnickiplastyk.pl i szkolnego Facebooka.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o konkursie i warsztatach majowych zapraszamy do kontaktu mailowego wicedyrektor.art@wisnickiplastyk.pl

Lista laureatów oraz ich prace plastyczne została udostępniona w katalogu konkursu.

sk