Woda w gminie Trzciana niezdatna do spożycia

01.10.2020
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni informuje, że w próbce wody pobranej przez przedstawiciela PPIS w Bochni dnia 29.09.2020r. (punkt poboru: pomieszczenie gospodarcze budynek Urzędu Gminy w Trzcianie) stwierdzono przekroczoną najwyższą dopuszczalną wartość parametru Enterokoki kałowe w liczbie 2 [0;9] jtk/100ml (dopuszczalna wartość: 0 jtk/100ml).

Woda nie spełnia zatem wymagań Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294 z późn.zm.)
W związku z powyższym PPIS w Bochni wydał decyzję nr 5654/20 stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia przez ludzi pochodzącej z  Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Trzciana

Woda z kranu nie może być wykorzystywana do:
- spożywania, ani używana do spożywania posiłków,
- procesu produkcji żywności,
- mycia owoców, warzyw i naczyń kuchennych,
- kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych ran.

Woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet

Wodociąg Zbiorowego Zaopatrzenia Trzciana zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości: Trzciana, Kamionna, Kierlikówka, Łąkta Dolna, Rdzawa,  Ujazd, Leszczyna.
Powyższa informacja obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu w sprawie jakości wody do spożycia.