Wieczorne posiedzenie sztabu kryzysowego

21.06.2020
Trwa posiedzenie sztabu kryzysowego zwołanego przez starostę Adam Korta na którym omawiana jest aktualna sytuacja na terenie powiatu.

W Gmina Łapanów sytuacja jest stabilna, strażacy wypompowują wodę z zalanych domów, firm czy instytucji.
W mieście Bochnia doszło do przerwania wału na potoku Chodenickim, w wyniku czego woda zalała okoliczne domostwa. Ponadto zalane lub podtopione zostały m.in ulice: Wiśnicka, Wygoda, Partyzantów czy Łany. Na chwilę obecną przejazd kolejowy przy ul. Krzeczowskiej został udrożniony i jest już przejezdny. W dalszym ciągu zalany jest wiadukt przy ul. Wygoda.

W Gmina Bochnia najgorzej sytuacja wygląda w Łapczycy, gdzie zalanych zostało kilkadziesiąt domów. Lokalne podtopienia wystąpiły również w Moszczenicy, Krzyżanowicach czy Baczkowie.
Na chwilę obecną poziom Raby opada.

sk