We wtorek "Jeden dzień dłużej" i recital "Yaniny"

fot. facebook/jeden-dzien-dluzej
Od filmu Moniki Meleń i koncertu Janusza "Yaniny" Iwańskiego rozpoczną się wydarzenia towarzyszące festiwalowej integacji. Organizatorzy Festiwalu zapraszają we wtorek 7 czerwca na godz. 18.00 do Oratorium Św. Kingi w Bochni.

„Jeden dzień dłużej" to tytuł wielokrotnie nagradzanego, filmu w reżyserii Moniki Meleń opowiadającego o znaczeniu miłości w życiu codziennym. Dokument ten to historia związku trwającego pomimo skrajnych przeciwności losu. Opowieść o niezwykłej miłości pomiędzy bohaterami, o pogodzeniu się z nieuchronnością śmierci, o inności oraz o rozdźwięku między marzeniami a rzeczywistością.
Film, chodź powstał w ubiegłym roku, był już kilkukrotnie nagradzany m.in na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles czy na Ann Arbor Polish Film Festival.
Podczas wydarzenia będzie można spotkać samych bohaterów jak i autorów filmu.

Na zakończenie, zaś Organizatorzy przygotowali recital legendy polskiej muzyki rozrywkowej - Janusza „Yaniny” Iwańskiego.Gitarzysty,kompozytora,producenta i autora tekstów. Znanego m.in. ze współpracy z zespołem MAANAM, czy duetu SOYKA YANINA. Jest autorem i wykonawcą przeboju WIELKIE PODZIELENIE, po który mimo upływu czasu nadal chętnie sięga wiele rozgłośni radiowych.

Przypomnijmy:
Już jutro rusza 15. Festiwal Piosenki "Integracja Malowana Dźwiękiem". W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 140 uczestników z Polski, Ukrainy i Gruzji. Festiwal rozpoczną dwudniowe warsztaty, następnie uczestnicy wezmą udział w przesłuchaniach konkursowych, a zakończy je Festiwalowa Gala Laureatów. Muzycznej integracji towarzyszą wydarzenia
Występy oceniać będą znakomici jurorzy: Alicja Węgorzewska, Natalia Niemen, Artur Barciś, Andrzej Krzywy, Janusz „Yanina” Iwański, Wojciech Sokolnicki, Maurycy Polaski i oczywiście Marek Piekarczyk.
Patronat nad Festiwalem objęła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie, w ramach projektu Wizytówki Małopolski. Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz sponsorów. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.
Fot. facebook.com/Jeden-dzień-dłużej-One-more-day

[sk]