Warsztaty dla wychowankoów bocheńskich placówek socjalizacyjnych

fot. PCPR
Już po raz trzeci Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni organizuje w Placówkach opiekuńczo - wychowawczych w Bochni warsztaty wzmacniające procesy usamodzielnienia, w których udział biorą wychowankowie placówek „Azymut” i „Perspektywa” oraz dzieci i młodzież przebywająca w rodzinach zastępczych.

Warsztaty dzielą się na dwie części: psychologiczną i kulinarną. W trakcie warsztatów psychologicznych wychowankowie zdobywają wiedzę nt. asertywności,  budowania poczucia własnej wartości,  metod radzenia sobie ze stresem. W trakcie warsztatów kulinarnych zdobywają umiejętności z zakresu przygotowywania i podawania posiłków.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu realizowanego przez Powiat Bocheński pn. „Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej w Powiecie Bocheńskim”.

kh