Nawigacja

W plastyku wręczono nagrody

26.03.2019
W Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu ogłoszono wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów "Świat wokół mnie". Nagrodę Grand Prix wręczył Wicestarosta Ryszard Drożdżak.

Na konkurs nadesłano 219 prac w kategoriach: malarstwo, rysunek, grafika i fotografia z 38 szkół i placówek. Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników nastąpiło w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy, a każdy uczestnik otrzymał wydany w związku z tym wydarzeniem katalog.


Uczniów nagrodzono: Nagrodą Rektora ASP w Krakowie, Grand Prix, nagrodami w 4. kategoriach i wyróżnieniami. Nagrody wręczali fundatorzy: wicestarosta Powiatu Bocheńskiego pan Ryszard Drożdżak, prorektor ASP w Krakowie prof. Jan Tutaj, Burmistrz Nowego Wiśnicza, pani Małgorzata Więckowska, w imieniu Burmistrza Bochni pan Tomasz Ryncarz, naczelnik Wydziału Promocji. Pozostałe nagrody ufundowali: Urząd Marszałkowski w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum w Bochni. Konkursowi towarzyszył katalog wydany dzięki uprzejmości firmy Contimax.

 

 

fot. Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu