Nawigacja

W czwartek promocja książki pt. „Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje”

14.03.2023
W czwartkowy wieczór 16 marca o godz. 17.30 w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni odbędzie się promocja książki Janusza Paproty pt. „Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje”. Powiat Bocheński jest głównym patronem wydania książki.

Bochnia i ziemia bocheńska. Podróż przez dzieje, to książka która powstała z pasji i szacunku do historii – zwłaszcza historii lokalnej. Jej autorem jest znany bocheński historyk – Janusz  Paprota, który od dwudziestu lat z sukcesem popularyzuje wiedzę o dziejach Bocheńszczyzny na portalu Historia Ziemi Bocheńskiej. Książka napisana jest z lekkością i polotem, który nie zawsze towarzyszy dziełom historycznym. Jej lektura wciąga, a atrakcyjna szata graficzna czyni ją jeszcze przyjemniejszą. Wydanie książki zbiegło się z jubileuszem 770-lecia lokacji Bochni, stając się jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów jubileuszowych. Pomysłodawcą oraz wydawcą książki jest Wydawnictwo Regis z  Łapczycy.

Podczas prelekcji autor zaprezentuje książkę, opowie o tym jak powstawała, zaprezentuje garść ciekawostek oraz faktów. Przedstawi też w telegraficznym skrócie dzieje Bochni i ziemi bocheńskiej.

Podczas spotkania będzie można zakupić książke w promocyjnej cenie 110 zł/egz. Możliwe też będzie uzyskanie autografu od Autora.

[sk]