kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » W Bochni ruszył Ośrodek pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży

W Bochni ruszył Ośrodek pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży

Dodano: 22.05.2020 09:00 W Bochni ruszył Ośrodek pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży
Od 1 kwietnia w Bochni na ul. Brzeźnickiej 55D rozpoczął działalność Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

Placówka powstała w ramach wprowadzanego obecnie nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży i stanowi pierwszy z trzech poziomów systemu. Główne założenie reformy jest takie, żeby dzieci mogły liczyć na wsparcie psychologiczne we własnym środowisku, jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, a dzięki temu jak najrzadziej trafiały do szpitali psychiatrycznych.

Ośrodek realizuje świadczenia ambulatoryjne dla pacjentów borykających się z zaburzeniami nie wymagającymi interwencji lekarza psychiatry. W ramach swojej działalności oferuje kompleksową diagnozę psychologiczną, psychoterapię (indywidualną, grupową oraz rodzinną), a także pomoc terapeuty środowiskowego, którego zadaniem będzie koordynacja różnorodnych oddziaływań wobec dziecka.

Porady świadczone są bezpłatnie, w ramach kontraktu w Narodowym Funduszem Zdrowia. Przyjmowani są pacjenci do 21 roku życia.  Do Ośrodka wymagane jest skierowanie lekarskie.

Obecnie placówka realizuje świadczenia poprzez teleporady. Od czerwca planowane jest uruchomienie świadczeń w formie stacjonarnej. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 509 804 190 lub drogą mailową pod adresem: ppd.bochnia@gmail.com.

 

sk