Nawigacja

W Bochni powstaje ZOL i Hospicjum stacjonarne

26.11.2021
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Trwają intensywne prace przy budowie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni. W nowym obiekcie znajdzie się blisko 100 miejsc dla osób najbardziej potrzebujących.

Obecnie oddział opiekuńczo leczniczy funkcjonuje w budynku bocheńskiego szpitala i dysponuje 22 miejscami. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe. Okres oczekiwania na przyjęcie na oddział opiekuńczo – leczniczy to około 8 miesięcy.

Budowa Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego wraz hospicjum stacjonarnym to największa i najdroższa inwestycja w historii Powiatu Bocheńskiego. Potrzeby w tej materii są ogromne, coraz więcej osób ze względu na chorobę lub trudną sytuację życiową wymaga wyspecjalizowanej pomocy
mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Budynek o łącznej powierzchni ponad 2,7 tys. m2 będzie dysponował 24 miejscami w hospicjum stacjonarnym oraz 67 łóżkami w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym.

ZOL wraz z hospicjum powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej i będzie częścią Centrum Solidarności im. św. Jana Pawła II. Obiekt ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewiduje wybudowanie obiektu, na to firma ma rok, kolejny – to wykończenie obiektu. Zadanie pochłonie blisko 18 mln zł.