kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » W bocheńskim szpitalu oddano nową kuchnię

W bocheńskim szpitalu oddano nową kuchnię

Dodano: 10.07.2020 16:00 W bocheńskim szpitalu oddano nową kuchnię
- Zdrowe i wartościowe posiłki są ważnym elementem leczenia – mówił Jarosław Kycia, dyrektor szpitala podczas otwarcia kuchni w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Inwestycja, która trwała kilka miesięcy kosztowała ponad 2,5 mln złotych.

 

 

Zdecydowaną cześć tej kwoty pochłonęły prace budowlane. W ramach modernizacji wykonywanej na podstawie projektu bocheńskiej firmy Invest-Solid wymienione zostały wszystkie instalacje, a także wewnętrzna stolarka.

 

Realizacja inwestycji przez firmę Dom-Plast z Radziszowa nie była prosta, bowiem kuchnia nie została zamknięta, przez cały czas były w niej przygotowywane posiłki dla pacjentów. Zadanie musiało być podzielone na kilka etapów.

Co zrobiono? W ramach inwestycji wyburzono istniejące ściany działowe i wybudowano nowe.  To doprowadziło do efektywniejszego wykorzystania 370 metrów kwadratowych i zagospodarowania tego miejsca na nowo. W efekcie powstała między innymi nowa sala konferencyjna.

- To miejsce robi teraz wrażenie. Gdy zobaczyłem je rok temu, przypominało czasy „poprzedniej epoki”. Nie mieliśmy wątpliwości, że to zadanie trzeba wesprzeć, dlatego zrobiliśmy to przekazując ponad milion złotych. To zresztą kolejna inwestycja w szpitalu wsparta przez Zarząd Powiatu, który w ten sposób realizuje złożone mieszkańcom powiatu bocheńskiego obietnice - podkreślał podczas uroczystego otwarcia starosta.

 

Modernizacja to także nowe wyposażenie kuchni w między innymi piece konwekcyjno-parowe, które dostarczyła bocheńska firma Estramo. Sprzęt ten pozwoli na przygotowywanie jeszcze zdrowszych posiłków. Kuchnia w Szpitalu Powiatowym w Bochni przygotowuje codziennie około 200 obiadów.

Podczas uroczystego spotkania dyrektor i starosta podziękowali wszystkim, którzy wsparli to zadanie. Podziękowania otrzymali: Jarosław Marszałek właściciel firmy PHU Dom-Plast z Radziszowa, Renata Plewniak Kierownik Działu Żywienia, dietetyk Szpitala Powiatowego w Bochni, Agnieszka Kozub właścicielka firmy Estramo z Bochni, Jan Komasa Kierownik Działu Techniczno-Gospodarczego w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Magdalena Walosek zastępca Kierownika Działu Techniczno-Gospodarczego w Zakresie Żywienia w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Marta Dziedzic Kierownik Działu Zaopatrzenia i Zamówień Publicznych w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Andrzej Makowiec Inspektor Nadzoru w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Jolanta Korbut Główna Księgowa, Kierownik Działu Ekonomiczno-Finansowego w Szpitalu Powiatowym w Bochni i Jacek Krawczyk właściciel firmy Invest-Solid S.C.

 

 

 

kh