VII Festiwal Zawodów w Budowlance już za nami...

27.01.2020
Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni po raz kolejny zaprosili uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, ich wychowawców, nauczycieli, doradców zawodowych do udziału w warsztatach i pokazach podczas VII Festiwalu Zawodów - Nowe Horyzonty Edukacji Zawodowej. Festiwal jest imprezą cykliczną, organizowaną przez szkolę każdego roku w styczniu. W Festiwalu, wzięło udział ok. 420 uczniów, a patronat nad wydarzeniem objął Starosta Bocheński Adam Korta, którego na Festiwalu reprezentował Ryszard Drożdżak – Wicestarosta.

Jego celem jest zapoznanie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z możliwościami kształcenia zawodowego i zawodami,  które mogą wybrać absolwenci szkól podstawowych. W Festiwalu biorą udział nauczyciele i uczniowie ZS2, przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą, którzy wspólnie przygotowują i przeprowadzają zajęcia warsztatowe i pokazy dotyczące poszczególnych zawodów.

W tym roku goście mogli brać udział w zajęciach i zapoznać się z podstawami  zawodów kształconych od lat w szkole, jak i nowszymi kierunkami, zarówno w technikum jak i branżowej szkole I st.

Przygotowano zajęcia warsztatowe i pokazy następujących zawodów:

- technik architektury krajobrazu pod hasłem Zielono mi…,

- technik budownictwa na temat Czego nie zobaczysz gołym okiem,

- technik budowy dróg - Grunt to podstawa dobrej drogi,

- technik geodeta - zajęcia Narysuj swoją pierwszą mapę,

- technik urządzeń i systemów energii odnawialnej pod hasłem W zgodzie z naturą,

- technik reklamy - na temat wykorzystania zjawiska Anamorfozy w reklamie,

- technik robót wykończeniowych w budownictwie - Moje kino domowe – wykonanie suchej zabudowy,

- pokazy warsztatów szkolnych w zawodach murarz – tynkarz, monter sieci i instalacji sanitarnych.

W Festiwalu wzięły udział również firmy, pracodawcy, w tym m.in. branży budowlanej, geodezyjnej, stolarskiej:

-Sitech Poland – firma będąca dystrybutorem marki TRIMBLE w zakresie technologii budowlanych reprezentowana przez Pana Ryszarda Wanowicza,

-Bohle Polska, która wraz z uczniami kształcącymi się w tej firmie ukazywała tajniki zawodu monter izolacji przemysłowych,

-zakład stolarski Pana Jakuba Ćwiąkały

-firma IGLOO.

Ósmoklasiści brali również udział w zajęciach z doradztwa zawodowego, dowiadując się jakie są ich predyspozycje zawodowe i na jakie czynniki muszą zwrócić uwagę, wybierając dalsza drogę kształcenia.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni serdecznie dziękują uczestnikom oraz ich opiekunom za przybycie, zaangażowanie na zajęciach i miłą atmosferę.

sk