14.08.2023
fot. Powiat Bocheński/P.Salamon
Uroczyste pożegnanie ks. Prałata Kazimierza Kapci
Po 21 latach ks. Prałat Kazimierz Kapcia zakończył posługę kapłańską w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. Uroczysta msza święta odbyła się pod przewodnictwem Arcybiskupa Henryka Nowackiego, w której uczestniczyli księża z okolicznych parafii w tym Dziekan Dekanatu Bochnia-Wschód ks. Prałat Ryszard Podstołowicz oraz aktualni i byli wikariusze parafii.

W uroczystym pożegnaniu, które miało miejsce w ostatnią niedziele uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych ze starostą bocheńskim Adamem Kortą na czele, oraz zastępcy burmistrza Bochni Robert Cerazy i Gustaw Korta jak również wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek wraz zastępcą Eweliną Makowską. Najliczniejsza grupę stanowili parafianie, członkowie parafialnych organizacji katolickich oraz przyjaciele i znajomi księdza Prałata.