Umowa na most w Wieruszycach podpisana

12.07.2019
Wczoraj w starostwie podpisano umowę na budowę mostu w ciągu drogi powiatowej Sobolów-Ubrzeż wraz przebudową drogi powiatowej oraz skrzyżowania z drogą gminną. Samorząd reprezentował Adam Korta, starosta, Ryszard Drożdzak Wicestarosta, Tadeusz Białka Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Wykonawcą mostu będzie Przedsiębiorstwo Usługowo- Inżynieryjne „BUDMOST”, którego przedstawicielem był Rafał Jędrzejek, właściciel. W Wieruszycach powstanie nowy obiekt o długości 87 m, który zastąpi stary, wysłużony wiadukt.

Jest to kolejna już inwestycja, która w najbliższym czasie będzie realizowana na terenie powiatu bocheńskiego. Istniejący most zostanie całkowicie rozebrany i zastąpiony trójprzęsłowym mostem belkowym, który posiadał będzie nośność 40 ton – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Oprócz nowej przeprawy wyposażonej w chodniki i bariery ochronne, w ramach realizacji inwestycji zmodernizowana zostanie droga dojazdowa, droga gminna wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową. Powstanie również kanalizacja deszczowa, a brzegi rzeki zostaną umocnione koszami siatkowo–kamiennymi.

Modernizacja mostu jest możliwa dzięki wsparciu z  Ministerstwa Finansów udzielonego ze środków subwencji ogólnej, a całkowita wartość zadania wyniesie ok. 6 milionów złotych.

kh