Uczniowie z SOSW świętowali Niepodległość

fot. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bochni
Tak więc rodacy! Wolności nam trzeba! Zamiarom naszym sprzyjać będą nieba - pod takim mottem uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego świętowali rocznicę odzyskania nieodległości. Uroczysta akademia odbyła się w sali teatralnej, która powstała pół roku temu.

Uczestniczyli w niej członkowie Zarządu Powiatu: Adam Korta – starosta bocheński, Ryszard Drożdżak - wicestarosta, Jerzy Błoniarz, Agata Gorczyńska - przedstawiciel Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i oczywiście uczniowie oraz nauczyciele.

Akademia była przygotowana w konwencji wędrówki słowno – muzycznej po krętej drodze do niepodległości. Prosta konstrukcja warstwy tekstowej dostosowana była do intelektualnych możliwości uczniów. Na zakończenie przygotowano quiz wiedzy o naszej historii. Tu pytania już nie były łatwe, dlatego mile widziane były cenne wskazówki nauczycieli i  zaproszonych gości.

Takie rocznice trzeba upamiętniać. A ta jest najważniejsza, bo przecież po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. To buduje narodową tożsamość. A naszym obowiązkiem jest przypominać o tym
mówi Kinga Pałka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego

Na zakończenie uczniowie udzielili rad swoim kolegom, jak być dobrym Polakiem.

Przedstawienie przygotowała młodzież z Branżowej Szkoły I stopnia, która wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

[sk]