Nawigacja

Uczniowie z SOSW na greckich praktykach

13.06.2022
fot. SOSW
Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bochni wzięli udział w kolejnej edycji programu Erasmus+ organizowanego przez konsorcjum Internationaler Bund Polska ,,Mobilność i doświadczenie - praktyki zagraniczne dla osób ze specjalnymi potrzebami''.
Praktyki zawodowe

W wiosennym stażu zawodowym praktykowało dwanaścioro uczestników, którzy doskonalili swoje umiejętności praktyczne w zawodzie kucharza oraz podnosili swoje kompetencje, zawodowe, językowe a przede wszystkim społeczne tak konieczne w pracy zespołowej. Przez dwa tygodnie poznawali tajniki kuchni regionalnej w greckich zakładach pracy. Wzięli udział w kilku wycieczkach zawodoznawczych poznając tajniki produkcji i wyrobu pity, oliwy, kozich serów i innych produktów regionalnych.

W wolnym czasie...

W weekend wszyscy zachwycali się urokiem greckich Meteorów i morską wycieczką na wyspę Skiathos, gdzie kręcono sceny do filmu pt. „Mamma mia”. Czas praktyk i rekreacji spędzili wspólnie z grupą uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Krakowa mieszczącego się przy ulicy Barskiej. Nawiązały się nowe przyjaźnie i sympatie. Adepci sztuki kulinarnej otrzymali dyplomy i certyfikaty odbycia stażu.

Pomimo trzydziestotrzygodzinnej podróży powrotnej wrócili zadowoleni z przekonaniem, że nabyte doświadczenia pomogą im w dalszym rozwoju kariery zawodowej.