Nawigacja

Uczniowie Mechanika na spotkaniu z Prezydentem RP

11.02.2019
Grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wzięłą udział w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydencki w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Klub Jagielloński – twórców Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, w której od kilku lat uczniowie Mechanika odnoszą sukcesy.

Wydarzenie, w którym udział wzięli przedstawiciele 10 wytypowanych przez organizatora szkół – uczestników ANP –  z całej Polski rozpoczęło się od ponad pótoragodziinnej rozmowy z Prezydentem. W jej trakcie Prezydent odpowiadal na pytania zadawane przez młodzież. Nie zabrakło trudnych pytań odnoszących się do aktualnych politycznych wydarzeń i problemów. Prezydent został między innymi poproszony o ocenę wypełniania przez siebie funkcji głowy państwa, stosunki polsko-amerykańskie w kontekście zmienienia wiz dla Polaków chcących wyjechać do USA czy znaczenie Polski na arenie międzynarodowej. Następnie każda ze szkół miała możliwość zrobienia zdjęcia z Prezydentem.

Młodzież Mechanika wykorzystała ten moment również na wręczenie Pana Prezydentowi jednego egzemplarza gry Polski Piemont –autorskiego pomysłu, który uzyskał wyróżnienie w zeszłorocznej edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Następnie grupa miała okazję porozmawiać z Szefem Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztofem Szczerskim. Mieli okazję posłuchać jak "od kuchni" wygląda organizacja spotkań głów państw. Ostatnim etapem wydarzenia było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. W spotkaniu z Prezydentem brali udział uczniowie: Weronika Baran, Anna Bijak, Magdalena Dragan, Julia Góra, Natalia Trojan, Kacper Krakowski, Mateusz Leśniak, Kamil Malinowski, Piotr Maciejowski (klasa 3L), Dawid Kokoszka (klasa 4K), oraz opiekun nauczyciel historii Marcin Kwiatek.

 

sk