Nawigacja

Uczczono pamięć ofiar II wojny światowej

04.09.2023
Uczczono pamięć ofiar II wojny światowej
fot. GM Bochnia/Ł.Chojecki
Uczczono pamięć ofiar II wojny światowej
W piątek przedstawiciele władz samorządowych wraz z przedstawicielami instytucji powiatowych i gminnych, stowarzyszeń oraz lokalnej społeczności oddali hołd wszystkim walczącym o wolność i ofiarom II wojny światowej.

Uroczystości upamiętniające 84 rocznicę agresji niemieckiej na Polskę rozpoczęto mszą świętą w intencji poległych w kościele św. Pawła Apostoła, następnie na Cmentarzu Komunalnym św. Rozalii przy mogile zbiorowej żołnierzy września 1939 roku odczytano Apel Poległych oraz złożono okolicznościowe wiązanki.

Świat wyraźnie wszedł w dynamiczny okres swojej historii, nikt nie jest w stanie przewidzieć, co nas czeka. Nikt też nie wyczekuje nowych konfliktów, napięć, niepokojów, każdy chciałby żyć w pokoju i dobrobycie, ale przyszłość jest niepewna. W tym wszystkim musimy się odnaleźć my sami, w naszych wielkich i małych Ojczyznach. Może czas przewartościować skalę wartości, którymi żyjemy, oddzielić rzeczy pozornie istotne, ale w rzeczywistości błahe, od tych naprawdę ważnych, fundamentalnych dla każdej zbiorowości.
powiedział Adam Korta Starosta Bocheński