Turniej charytatywny z okazji Święta Wojska Polskiego

18.08.2022
Akcentem sportowym Święta Wojska Polskiego był, rozegrany na Orliku w Starym Wiśniczu, Piłkarski Turniej Charytatywny im. gen. Dobrodzickiego. Najlepsi okazali się żołnierze z 21 batalionu logistycznego z Rzeszowa, którzy w finałowym meczu pokonali drużynę Urzędu Miasta Bochnia.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn wystawionych przez:
21 batalion logistyczny z Rzeszowa
Zakład Karny w Nowym Wiśniczu
Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej
Komendę Powiatowa Policji
Starostwo Powiatowe w Bochni
Urząd Miasta Bochnia

Turniej, rozegrany był w trudnych warunkach pogodowych przy wysokiej temperaturze, połączonej z dużą wilgotnością. Dostarczył jednak wielu emocji.

Zwycięzcą całego turnieju zostali żołnierze z Rzeszowa, którzy w finałowym meczu pokonali drużynę Urzędu Miasta 3:1. W meczu o III miejsce policjanci wygrali z funkcjonariuszami Zakładu Karnego 3:2. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Dodatkowym celem turnieju było zebranie pomocy na pomoc w leczeniu, cierpiącego m.in. na autyzm, Bartusia. I tutaj gracze, w także kibice, nie zawiedli, gdyż na aukcji piłki meczowej oraz dzięki zbiórkom do puszek udało się pozyskać 2 865 zł.