Nawigacja

Szybszy dojazd do autostrady

24.09.2021
Szybszy dojazd do autostrady
fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
Szybszy dojazd do autostrady
Kierowcy mogą już przejechać nowym odcinkiem drogi łączącej autostradę A4 z Bochnią. Dziś oficjalnie otwarto inwestycję, sfinansowaną w większości ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

W oficjalnym otwarciu inwestycji uczestniczyli m.in. Stanisław Bukowiec Poseł na sejm na RP, wicemarszałek Łukasz Smółka, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Piotr Dziurdzia i Krzysztof Nowak Radni Sejmiku Wojewódzkiego, Adam Korta Starosta Bocheński, Burmistrz Miasta Bochnia - Stefan Kolawiński, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz Rafał Rudka i Marek Rudnik z zarządu powiatu, Katarzyna Węgrzyn-Madeja dyrektor ZDW oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów i wykonawcy.

Stało się. W końcu po wielu latach możemy przejechać po drodze, która docelowo ma połączyć węzeł autostradowy z drogą krajową 94. Ta inwestycja pokazuje, że działając wspólnie można sprawnie zrealizować zadania. Działania samorządów na przestrzeni kilkunastu lat doprowadziły do tego, że dzisiaj otwieramy tą drogę
mówi Starosta Bocheński Adam Korta

W ramach zrealizowanego etapu wykonano połączenie od węzła autostradowego z Bochni do ul. Krzeczowskiej. Wybudowano całkowicie nową drogę klasy G wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Powstały dwa ronda na skrzyżowaniu z ul. Smyków i z ul. Krzeczowską, mosty i przepust nad rowami melioracyjnymi oraz ścieżka rowerowa.

Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 41,5 miliona złotych. Zadanie w 95% było dofinansowane ze środków Unii Europejskiej - blisko 37,5 mln zł oraz z Budżetu Państwa - prawie 4 mln zł. Pozostałe środki zostały pokryte z Budżetu Województwa, Powiatu Bocheńskiego i Miasta Bochni.