kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Szybciej i sprawnie w SOR dzięki projektowi TOP SOR

Szybciej i sprawnie w SOR dzięki projektowi TOP SOR

Dodano: 16.07.2019 08:00 Szybciej i sprawnie w SOR dzięki projektowi TOP SOR
Bocheński szpital przystąpił do projektu Tryb Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOP SOR).


TOP SOR ma usprawnić pracę poprzez wprowadzenie jednolitych standardów obsługi pacjentów. Chodzi też o zwiększenie efektywności udzielenia pomocy osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia życia. Po przyjęciu na SOR, pacjent zakwalifikowany zostanie do jednej, z czterech kategorii określających priorytetowość udzielenia pomocy lekarskiej.

Założeniem projektu jest również zwiększenie poziomu satysfakcji pacjentów SOR oraz osób im towarzyszących poprzez ciągłe przekazywanie aktualnych informacji o przybliżonym czasie oczekiwania na kontakt z personelem medycznym.

TOPSOR, jako jeden z kluczowych dla systemu ratownictwa medycznego w Polsce, został objęty dofinansowaniem ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (Działanie 9.1 Infrastruktura systemu ratownictwa medycznego). Projekt ten realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, a instytucją odpowiedzialną za realizację projektu jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Wdrożenie programu TOP SOR w Bochni zbiegnie się z zakończeniem modernizacji SOR.

- Chcielibyśmy aby wraz z oddaniem do użytkowania rozbudowanego i przebudowanego SOR-u zmienić również jego funkcjonowanie i organizację tak aby poprawić skuteczność i jakość udzielanych świadczeń  – mówi Jarosław Kycia dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.