Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

03.05.2024
Dziś wspólnie obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Uroczystości w Bochni rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny, odprawionej w Bazylice św. Mikołaja i złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą Gen. J. H. Dąbrowskiego. Jeszcze dziś zapraszamy do Parku Rodzinnego Uzbornia od godziny 16:00 na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz występy artystyczne.

W uroczystościach wzięli udziałm.in. Starosta Bocheński Adam Korta, burmistrz Stefan Kolawiński, burmistrz elekt Magdalena Łacna, wicestarosta Ryszard Drożdżak, radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy oraz przedstawiciele służb, instytucji państwowych i samorządowych. Po mszy świętej zgromadzeni goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Gen. Józefa Dąbrowskiego.

[mm]