Święto podhalańczyków z bocheńskim akcentem

29.09.2020
W miniony piątek na zaproszenia ppłk. Radosława Kozielewicza, dowódcy 21. batalionu logistycznego, wchodzącego w skład 21. brygady strzelców podhalańskich, przebywały w Rzeszowie delegacje powiatu bocheńskiego, miasta Bochni oraz Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Powiat reprezentowali Starosta Adam Korta oraz Marek Rudnik członek zarządu.

Okazją do spotkania było święto jednostki, której tradycje bojowe wywiodą się z 2 pułku strzelców podhalańskich, tworzonego w Bochni na przełomie lat 1918/19.

Goście z Bocheńszczyzny wzięli udział najpierw w uroczystej mszy św. w rzeszowskim kościele garnizonowym, a następnie, na terenie jednostki, uczestniczyli w uroczystym apelu i przeglądzie pododdziałów.

Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy podhalańczykami a Powiatem Bocheńskim będzie się nadal harmonijnie rozwijać. Myślę, że już wkrótce możemy się spodziewać wymiernych wyników tej współpracy – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.