Święto 21 Batalionu Logistycznego im. gen. bryg. Jerzego Kazimierza Dobrodzickiego.

26.09.2023
fot. Powiat Bocheński/P.Salamon
W niedzielę na bocheńskim rynku miał miejsce piknik związany z świętem 21 Batalionu Logistycznego z Rzeszowa. Publiczność miała możliwości zapoznania się ze sprzętem wojskowym takim jak moździerz samobieżny M120 Rak czy armatohubica K9. Dodatkowo odbył się pokaz musztry, a uroczystości zostały zamknięte defiladą ulicą Kazimierza Wielkiego.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą swiętą w bazylice pw. św. Mikołaja bpa., w której wzięli udział przedstawiciele Sił Zbrojnych RP, samorządowcy oraz mieszkańcy bocheńszczyzny.

To zaszczyt móc dzielić dzisiaj z Wami tę radość. Na Pana ręce wszystkim oficerom, podoficerom  i żołnierzom Batalionu składam życzenia wszelkiej satysfakcji, czerpanej z trudów wykonywania zadań służbowych oraz pomyślności w życiu osobistym i żeby przysłowiowe żołnierskie szczęście nigdy Was, na ścieżkach Waszej służby, nie opuszczało.
powiedział do zebranych Starosta Bocheński

[ps]