Sukcesy bocheńskich uczniów podczas Festiwalu Biegowego

13.09.2019
Już po raz kolejny uczniowie szkół średnich z powiatu bocheńskiego uczestniczyli 6 września w krynickim Festiwalu Biegowym – i po raz kolejny udowodnili swą bezkonkurencyjność. Jubileuszowy, 10. Tauron Festiwal Biegowy tradycyjnie rozpoczął się po zakończeniu krynickiego Forum Ekonomicznego. Pierwszą jego odsłoną były konkurencje biegowe uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do Krynicy w tym roku udałą się wyjątkowo silna, bo 70-osobowa reprezentacja biegaczy z 6 szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat bocheński. Nic dziwnego zatem, że rozstrzygnięcia były wewnętrzną bocheńską sprawą, a dokładnie sprawą jednej szkoły.

Uczniowie I liceum Ogólnokształcącego, bo o nim mowa, zajęli 5 z 6 miejsc na podium, zarówno w konkurencji chłopców jak i dziewcząt. Jedynie w konkurencji chłopców równorzędną walkę z uczniami „ogólniaka” nawiązał uczeń Zespołu Szkół nr 1.

Miejsca na podium zajęli:
Dziewczęta:
1. Oliwia Sowa,  I LO Bochnia,
2. Maria Put, I LO Bochnia,
3. Oliwia Strzelec, I LO Bochnia

Chłopcy:
1. Michał Bieniek, I LO Bochnia,
2. Filip Mazurek, ZS nr 1 Bochnia,
3. Jakub Kleszcz, I LO Bochnia

Nagrody zwycięzcom wręczały: Anna Czerwińska, prezes Fundacji Festiwal Biegów i Sylwia Czeremuga, zastępca dyrektora Departamentu Turystyki i Sportu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.