Starosta zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego

23.05.2019
W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołane przez Starostę Bocheńskiego. Wzięli w nim udział Starosta, Wicestarosta, Wiceburmistrz Bochni, Wójt Gminy Bochnia, Dyrektor Zarządzania Kryzysowego bocheńskiego starostwa, Komendantanci Powiatowej Straży Pożarnej oraz Policji, przedstawiciele Wód Polskich i Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Wiśniczu.

Posiedzenie zostało zwołane w związku z ogłoszonym przez starostę alarmem przeciwpowodziowym w Mieście Bochnia i Gminie Bochnia. Zebrani omówili aktualną sytuację na terenie całego powiatu. Przedstawiciele jednostek poinformowali o podjętych działaniach i czynnościach związanych z lokalnymi podtopieniami, które aktualnie występują na terenie powiatu.

Monitorowany jest stan rzek i potoków przede wszystkim Raby, Stradomki oraz Wisły.  Omówiono również stany magazynów przeciwpowodziowych.

Na terenie pozostałych gmin nadal obowiązuje pogotowe przeciwpowodziowe.

sk